Hans Dahlgren

Journalist och fotograf

Hans Dahlgren är en skånsk norrlänning med ett brinnande intresse för teknik i alla dess former. I 20 år har han jobbat som journalist på lantbrukstidningen ATL, Sveriges Radio och Sveriges Television. De senaste åren har hans fokus legat på att bevaka teknikutvecklingen inom skogsbruk, lantbruk och bioenergi. Han är också utbildad fotograf, och med bakgrund inom olika typer av medier har han god förståelse för deras former och hur de ska användas på bästa sätt.

    070-422 86 60
    hans.dahlgren@agris.se

Fler medarbetare

Dan Birgerson

Vd

  072-235 13 13
  dan.birgerson@agris.se

Torbjörn Esping

Redaktionschef

  070-290 06 28
  torbjorn.esping@agris.se

Beatrice Palm

Journalist

  073-600 44 79
  beatrice.palm@agris.se

Tove Nilsson

Journalist

  070-731 15 65
  tove.nilsson@agris.se

Mikael Gianuzzi

Journalist

  070-852 83 14
  mikael.gianuzzi@agris.se

Härje Rolfsson

Journalist

  070-618 40 62
  harje.rolfsson@agris.se

Henrik Dammberg

Journalist

  0500-491349
  henrik.dammberg@agris.se

Anders Nilsson

Teknikmedarbetare och maskintestare

  070-842 31 74
  anders.nilsson@agris.se