Dan Birgerson

Vd

Dan Birgerson grundade Agris Media tillsammans med Torbjörn Esping. Han har ett långt förflutet som nyhetsjournalist på dagstidningar. Är utbildad miljöreporter och multimedieproducent.
Började 1999 på ATL som reporter, var under många år nyhetschef på tidningen. Chefredaktör från januari 2012 till maj 2015 då ATL:s redaktion flyttade till Stockholm.
Som VD ansvarar Dan för affärsutveckling och alla externa kontakter.

    072-235 13 13
    dan.birgerson@agris.se

Fler medarbetare

Torbjörn Esping

Redaktionschef

  070-290 06 28
  torbjorn.esping@agris.se

Beatrice Palm

Journalist

  073-600 44 79
  beatrice.palm@agris.se

Hans Dahlgren

Journalist och fotograf

  070-422 86 60
  hans.dahlgren@agris.se

Tove Nilsson

Journalist

  070-731 15 65
  tove.nilsson@agris.se

Mikael Gianuzzi

Journalist

  070-852 83 14
  mikael.gianuzzi@agris.se

Härje Rolfsson

Journalist

  070-618 40 62
  harje.rolfsson@agris.se

Henrik Dammberg

Journalist

  0500-491349
  henrik.dammberg@agris.se

Anders Nilsson

Teknikmedarbetare och maskintestare

  070-842 31 74
  anders.nilsson@agris.se