Beatrice Palm

Journalist

Beatrice Palm är reportern med en lång bakgrund som journalist inom olika medier och i olika chefspositioner. Senast redaktör på TV 4 i Malmö, tidigare redaktionschef på Råd&Rön och längre tillbaka nyhetschef inom lokalpressen. Reporter på dagstidningar, TT och lokalradion. Sex år på Lantbrukets Affärstidning ATL under 90-talet.
Duktig på personresearch och sekretessfrågor. Har varit nominerad till Föreningen Grävande Journalisters pris Guldspaden. Talar flytande tyska.

    073-600 44 79
    beatrice.palm@agris.se

Fler medarbetare

Dan Birgerson

Vd

  072-235 13 13
  dan.birgerson@agris.se

Torbjörn Esping

Redaktionschef

  070-290 06 28
  torbjorn.esping@agris.se

Hans Dahlgren

Journalist och fotograf

  070-422 86 60
  hans.dahlgren@agris.se

Tove Nilsson

Journalist

  070-731 15 65
  tove.nilsson@agris.se

Mikael Gianuzzi

Journalist

  070-852 83 14
  mikael.gianuzzi@agris.se

Härje Rolfsson

Journalist

  070-618 40 62
  harje.rolfsson@agris.se

Henrik Dammberg

Journalist

  0500-491349
  henrik.dammberg@agris.se

Anders Nilsson

Teknikmedarbetare och maskintestare

  070-842 31 74
  anders.nilsson@agris.se