Medarbetare

På Agris Media arbetar journalister med specialistkunskaper inom de gröna näringarna. Den samlade journalistiska kompetensen innebär också att vi förutom traditionellt reporterarbete kan fotografera, göra radio, filminslag och webbtexter.

Du når våra medarbetare direkt på mejl eller telefon.

Dan Birgerson

Vd

  072-235 13 13
  dan.birgerson@agris.se

Torbjörn Esping

Redaktionschef

  070-290 06 28
  torbjorn.esping@agris.se

Beatrice Palm

Journalist

  073-600 44 79
  beatrice.palm@agris.se

Hans Dahlgren

Journalist och fotograf

  070-422 86 60
  hans.dahlgren@agris.se

Tove Nilsson

Journalist

  070-731 15 65
  tove.nilsson@agris.se

Mikael Gianuzzi

Journalist

  070-852 83 14
  mikael.gianuzzi@agris.se

Fredrik Thunberg

Videoreporter

  073-447 47 01
  fredrik.thunberg@agris.se

Härje Rolfsson

Journalist

  070-618 40 62
  harje.rolfsson@agris.se

Henrik Dammberg

Journalist

  0500-491349
  henrik.dammberg@agris.se

Anders Nilsson

Teknikmedarbetare och maskintestare

  070-842 31 74
  anders.nilsson@agris.se